עם הטבע- מרחב חברתי ירוק

רוצה לדעת עוד?

אנחנו פרויקט חברתי-אקולוגי שהוקם על ידי אלפי אנשים טובים במהלך ארבע השנים האחרונות.

אנחנו יושבים בתוך פנימיה לילדים ובני נוער בסיכון בגן יבנה, במרחק של כחצי שעת נסיעה בלבד מתל-אביב. 

השטח- 6 דונם -  היה בעבר מזבלה ושדה קוצים. היום הוא סוג של גן עדן ירוק בלב העיר בזכות יער מאכל צעיר עם פינות חמד אקולוגיות, שאת כולן בנינו במו ידינו.

אנחנו מתמחים בארגון ימי כייף, סדנאות, ימי גיבוש ופעילות אתגרית לקבוצות, אלא שאלו מתקיימים בטבע, באוויר הפתוח!

כל מה שאנחנו עושים הוא חברתי, ירוק, טוב לבני אדם וטוב לאדמה. עד היום כל קבוצה שהיתה אצלנו יצאה עם אור בעיניים והשראה לכך שאנשים יכולים לברוא במו ידיהם את המציאות המיטבית שבה הם רוצים לחיות.

יום גיבוש כולל: 

קבלת פניםבחורף - צ'אי תבלינים מחמם ומפנק , בקיץ - שייק פירות 100% טבעי וטרי ועוגיות בריאות שנעשות בעבודת יד אוהבת. פתיחה: סיפור הקמת "עם הטבע" – משלב החזון דרך התקוות, האכזבות, הנפילות ובסופו של דבר ההצלחה. סיפור מעורר השראה על אמונה בכוח של קהילה לשנות מציאות חברתית ולקדם אורח חיים של צדק חברתי ואחריות סביבתית.

סדנאות לבחירה: 

בריאות מהטבע: נסייר ביער ונכיר צמחי מרפא ארץ ישראליים. נלמד על הסגולות של כל אחד מהם לריפוי ונתוודע לאופן השימוש המומלץ בהם כרפואה מונעת לכל המשפחה. נכין משחה וסירופ לחיזוק מערכת החיסון לקראת החורף - מתנה לקחת הביתה (עד 25 איש בקבוצה).

תורת המשחקים, אקולוגיה ואנחנו: סדנא חוויתית שמשחררת את כל המעצורים ומאפשרת תובנות חדשות לגבי ההתנהלות שלנו בעבודה ובחיים הפרטיים. נשחק משחק שמבוסס על תורת המשחקים מפקולטות לכלכלה ומטרתו (הפשוטה לכאורה...) היא למקסם רווחים. תוך כדי המשחק מתגלה שיעור חשוב על איך אנחנו מתנהלים בחיינו (רמז: בצורה הכי לא יעילה שאפשר(. לאט לאט מתחילים ליפול אסימונים על איך ניתן להתייעל במשרד ובבית. איך זה קשור לאקולוגיה ולאורח החיים שאנחנו מנהלים? את זה תגלו במהלך המשחק!  (עד 20 איש בקבוצה)

מאסטר שף בטבע: נצא ללקט ירקות, תבלינים ופירות אורגניים שגדלים אצלינו בערוגות. נתחלק לקבוצות ותוך שעה, בעבודת צוות מגבשת ומלאת הנאה וצחוק, השולחן יתמלא בתבשילי גורמה משובחים, 100% מזינים ובריאים לסעודת מלכים. מתכונים יחולקו על ידי שפית היער באהבה (עד 40 איש בקבוצה)

ספא בטבע: (מתאים לקבוצה שרובה נשים) - סדנא שבה נלקט צמחי מרפא בגידול אורגני ונתנסה בעזרתם בטיפול פנים מלא: מסיכת פנים, פילינג טבעי, מסאג' צדפות ים, סרום אתרוגים וקרם פנים. נסיים בהכנת פילינג גוף מפנק מתנה לקחת הביתה. (עד 30 משתתפות)

סדנת קולאז' הנשמה: נסייר ביער סיור שקט ומדיטטיבי ונפתח את כל חמשת החושים לקלוט את מה שהטבע מזמן לנו מסביב. נתכנס בכיפה הגאודזית (אוהל עגול ענק)  ולאט לאט נגיע למקום שבו אנחנו הכי שקטים ורגועים. נצא למסע להכנת קלף אישי בטכניקת קולאז‘ הנשמה. זהו מסע שכולו נעשה בישיבה אבל הוא מלא הפתעות, גילויים והרפתקאות. בסוף התהליך נתבונן על מה שיצרנו ונאפשר לקלף שיצרנו ”לשוחח“ איתנו ולגלות לנו דברים חדשים ומפתיעים על עצמנו ועל הדרך המיוחדת שבה אנחנו פוסעים בנתיב חיינו.  (עד 40 איש בקבוצה)

מעגל החייםנסייר ביער, נלקט חומרים טבעיים ונכין מנדלה ענקית מכל מה שמצאנו. נתנסה בעבודה שקטה והקשבה לקולות הפנימיים שבתכונו והתבוננות על מה שחברינו עושים. סדנא קסומה מלאה תובנות על המקום שלנו בטבע, על המקום שאנחנו לוקחים לעצמינו בעולם ועל החיבור שלנו לאדמה ולבני האדם הסובבים אותנו. נצא עם תחושה שהתחברנו למטען אנרגיות הריפוי של אמא אדמה. (עד 40 איש בקבוצה)

מחיר:
עד 300 ₪
מיקום: גן יבנה
 

רוצה לדעת עוד?